Biznes w 2022 roku
porady

Biznes w 2022 roku – inspirujące pomysły

Biznes w 2022 roku

Zarabiać można nominalnie na wszystkim. Udowodniła to między innymi Jen Glantz, która została profesjonalną druhną do wynajęcia. Jednocześnie jednak na jedne usługi jest obecnie mniejszy popyt. Na inne z kolei wręcz ogromny. Dzisiaj przedstawiamy inspirujące pomysły na biznes, które mają szansę wystrzelić w górę w 2022 roku.

1. Home Staging

Można powiedzieć, że specjalista od home stagingu to taki makijażysta od mieszkań. Ma sprawić, aby przestrzenie dobrze wyglądały na zdjęciach. Jego praca czasami polega na dodaniu drobnych dekoracji. A czasami na gruntownym przemeblowaniu całego m-4. Pojawia się oczywiście pytanie, co mają na celu te wszystkie zabiegi. Oczywiście zwiększenie szansy na sprzedanie danego mieszkania. Lokale, które już na zdjęciach wyróżniają się w pozytywnym tego słowa znaczeniu, mają większą szansę na rynku wtórnym.

2. Zarządzenie mieszkaniami na wynajem

Zarządzanie jednym mieszkaniem to o wiele więcej pracy, niż by się mogło wydawać. Trzeba mieć przygotowane drafty umów i wiedzieć, z czym się wiążą konkretne zapisy. Trzeba dbać o czynsz i o to, aby media były opłacone na czas. Musimy być przygotowani, że w razie poważnej awarii (na przykład wycieku gazu), lokatorzy obudzą nas nawet w środku nocy. Z samymi lokatorami również zdarzają się problemy. Dlatego właśnie wielu najemców może szukać osób lub agencji pośredniczących – specjalistów w dziedzinie konstruowania umów i szybkiego naprawiania usterek.

3. Opieka nad zwierzętami

Pomimo inflacji dobrobyt w naszym kraju jednak stopniowo wzrasta. Dzięki niemu wiele osób jest skłonnych zapłacić za usługi, które jeszcze kilka lat temu były nie do pomyślenia. Między innymi za opiekę nad zwierzętami. Tego typu zajęciami – głównie wyprowadzaniem – często trudni się młodzież. Już jako dorośli możemy zamienić tę pracę w pełnoprawny i bardzo dochodowy biznes. Możemy na przykład otworzyć hotel lub szkołę dla psów. Albo jeszcze lepiej połączyć te dwa pomysły w jeden.

4. Obsługa social media

Obecnie social media prowadzi wiele firm – od olbrzymich sklepów odzieżowych po bary mleczne. Ich profile często szybko zamieniają się w tak zwane miasta duchów. Obserwujący niby są, ale bardzo rzadko zostawiają polubienia a jeszcze rzadziej cokolwiek kupują. I tutaj właśnie wkracza specjalista od social media. Zna aktualne algorytmy. Potrafi pisać i tworzyć grafiki w programach graficznych. A poza tym posiada tak zwaną rękę.

5. Wirtualny asystent

Osoba, która czasami sprzedaje swój czas. A czasami umiejętności, których nie posiadają jej klienci. Wirtualny asystent może w podstawowym zakresie czuwać nad stroną internetową. Może zajmować się szczegółami wyjazdów służbowych. Do jego obowiązków należy też czasami praca przy wydarzeniach firmowych. Wirtualnie asystenci zazwyczaj mają kilku klientów na raz – każdemu z nich udostępniają kilka godzin tygodniowo.

6. Przetwory i inne rodzaje jedzenia w słoiku

Ten trend rozwinął się bardzo mocno na początku pandemii. W jej trakcie nagle okazało się, że wiele osób potrafi gotować. I co ważniejsze, że na ich peklowane produkty jest popyt. Dzisiaj w dalszym ciągu możemy robić kimchi albo wysokiej jakości konfitury i sprzedawać je ze znacznym zyskiem.

 

Zobacz także inne nasze teksty:

Jak rozwiązywać konflikty? 

Rozwój osobisty i wytrwałość w dążeniu do celu 

Inteligencja emocjonalna 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *